Беройки паднаха като домакин от „Левски“ в петгеймова драма

201
Радостина Маринова

В последния ден на февруари „зелено-белите“ волейдами излизат срещу ЦСКА в мач от I кръг на третия турнир от Група „Б“

Волейболистките на столичния „Левски“ записаха 12-ата си  победа в Националната волейболна лига (НВЛ) – жени. Воденият от Кристиян Михайлов тим надделя драматично над заралийския „Берое“ с 3:2 (14:25, 26:24, 27:25, 18:25, 15:12) в двубой от втория допълнителен турнир, изигран в Общинска спортна зала „Иван Вазов“ в Града на липите. Така след над 2 часа игра и след спечелената точка, „зелено-белите“ са четвърти с 28 пункта (8 успеха и 7 поражения). Беройки доминираха изцяло в първата част и поведоха без проблем. В следващите две части ролите се разменяха, играта бе доста оспорвана, но столичните състезателки успяваха да измъкнат успеха и така да оформят аванс от 2:1 гейма. Левскарките поведоха и в четвъртия гейм, но не съумяха да запазят темпото и старозагорки вкараха мача в тайбрек. Там момичетата на Кристиян Михайлов имаха късмет, като въпреки опитите на съперника да се върне в игра и се поздравиха с победата.

За „Берое“ отново Радостина Маринова бе над всички с 24 точки (1 ас, 4 блокади), а Дани Найденова се отчете с 19 пункта (4 блокади).

На 29 февруари, събота, „зелено-белите“ волейдами излизат срещу ЦСКА в мач от I кръг на третия турнир от Група „Б“, който ще е в София. Двубоят е с начало 16 часа в столичната зала „Васил Симов“. На другия ден, 1 март, беройки ще срещнат пак там столичния „Славия“, като срещата е от II кръг и започва в 18:30 часа.