„Берое“ тръгна с победа в новата кампания

42

Футболният „Берое“ постигна победа на старта на efbet Лига и се наложи с 2:1 над врачанския „Ботев“ под Аязмото. Гостите излязоха напред в резултата в 10-ата минута след попадение на Жан-Пиер да Силва. „Зелено-белите“ изравниха в 21-ата минута след гол на Стийв Траоре, който реализира в дебюта си с екипа на тима. Заралии бяха по-активни през втората част и атакуваха съперника. Това даде резултат и „Берое“ получи дузпа 15 минути преди края, която бе реализирана от Тунгара за крайното 2:1.

Старши треньорът на „Берое“ Петър Хубчев заложи на седем нови попълнения – Иван Караджов, Николай Николаев, Димитър Пиргов, Лукас Мартинс, Спас Георгиев, Стийв Траоре и Луизиньо.

Иначе гостите първи стигнаха до удар към вратата и това се случи в 5-ата минута, когато да Силва бе изведен зад гърба на отбраната, но неговият удар от границата на пеналта бе неточен. Спас Георгиев пробва удар от дистанция в 9-ата минута, но топката мина на метър от гредата. Минута по-късно „Ботев“ успя да открие резултата. Жан-Пиер да Силва отново бе изведен сам срещу Караджов и този път прати кълбото в мрежата за 0:1. В следващите минути заралии владееха топката и играта бе предимно в половината на гостите. „Берое“ изравни резултата в 21-ата минута след страхотен гол на Стийв Траоре. Халфът овладя дълъг пас от Серкан и прати кълбото в горния десен ъгъл за дебютното си попадение с екипа на тима – 1:1. В 39-ата минута домакините организираха отлична атака, при която Мечев намери Траоре, а той продължи за Тунгара. Халфът центрира, а Луизиньо засече с крак. Топката обаче срещна гредата. В последната минута на първата част Тунгара стреля от дистанция, но ударът му мина покрай вратата…

Минута след подновяване на играта Варгас се озова на стрелкова позиция, но Караджов отрази удара му. Караджов се намеси и в 52-ата минута, когато Кавдански игра с топката след корнер, но не затрудни вратаря. „Берое“ притисна съперника в следващите минути и създаде няколко сериозни ситуации, но не стигна до опасен удар към вратата. В 66-ата Мечев центрира много опасно от фаул и се получи разбъркване пред вратата на гостите, но все пак бранителите се справиха. В 75-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Тунгара нахлу в пеналта и бе съборен от Меси. Зад топката застана потърпевшият, който прати вратаря Костов в обратния ъгъл, реализира и „зелено-белите“ поведоха с 2:1…

В следващия кръг „Берое“ гостува на „Арда“ в Кърджали, а срещата е насрочена за понеделник, 18 юли, от 20:45 часа.