„Берое“ стигна до пълен обрат в първата контрола

54

Заралии надвиха с 2:1 плевенския „Спартак“ с хубави голове, паднали след почивката

Футболният отбор на „Берое“ записа победа в първата си контролна среща от предсезонната подготовка. „Зелено-белите“ се наложиха с 2:1 над плевенския „Спартак“, а проверката бе в Тетевен, където заралии са на лагер.

Гостите започнаха по-добре срещата и откриха резултата още в 5-ата минута с попадение на Преслав Антонов, който се разписа с удар от наказателното поле. До края на полувремето и двата тима имаха своите шансове да променят резултата, но нов гол така и не падна.

„Берое“ обърна развоя на мача в началните минути на втората част. Спас Георгиев отбеляза още в първата атака на старозагорския тим за полувремето и изравни резултата с хубав диагонален удар. В 52-ата минута Серкан Юсеин даде преднина за „зелено-белите“ след заучено статично положение с асистенция на Симеон Мечев. До края на мача и двата тима извършиха много промени в съставите си, а по-чистите положения бяха пред вратата на „Спартак“.

Междувременно стана ясно, че столичният „Славия“ се раздели временно с двама играчи. Столичани дадоха под наем халфовете Мартин Атанасов и Димитър Стоянов на тимове от елита. Атанасов ще играе за отбора на „Ботев“ – Враца, докато Стоянов поема към Стара Загора, където ще облече екипа на „Берое“. Двамата са съответно на 20 и 21 години, а целта на наемите им е те да трупат опит. Преотстъпени са до края на календарната година, като не е изключено те да останат в съответните отбори и до края на сезона.

Атанасов и Стоянов могат да действат и в защита, което е допълнителен плюс за новите им тимове. Както е известно, заралии спешно се нуждаят от играчи с професионални договори, а врачани търсят да засилят конкуренцията в редиците си.

Иначе следващата проверка на „Берое“ е на 28 юни, когато заралии ще се изправят срещу габровския „Янтра“. двубоят стартира от 18 часа на стадион „Георги Бенковски“ в Тетевен…