„Берое“ сломи „Локо“-то, а Императора пак откри головата сметка в efbet Лига

83

Футболният тим на старозагорския „Берое“ стартира с победа Сезон 2021/22 в efbet Лига. Заралии надделяха като домакини над столичния „Локомотив“ с 1:0, като герой в мача стана Мартин Камбуров. Императора реализира своя гол Nо 252 в елита на България и е само на едно попадение от „брадясалия“ рекорд на друг бивш бероец Петър Жеков. Нападателят получи спорен втори жълт и съответно червен картон в 80-ата минута и „зелено-белите“ доиграха срещата с човек по-малко.

Старши треньорът на „Берое“ Петър Колев започна с пет от новите попълнения на тима, а своя дебют със „зелено-бялата“ фланелка направиха Нордин Бакер, Реян Даскалов и Серкан Юсеин.

„Зелено-белите“ започнаха по-активно срещата и в 5-ата минута Камбуров се пребори в наказателното поле за топката и намери Фал, но бранител успя да блокира удара. В 8-ата минута гостите изпълниха корнер, след който Катсикас стреля с глава, но Бакер улови. Четири минути след това заралии организираха добра атака, която завърши с пас на Фал към Юсеин, но бранител на гостите успя да играе и избие кълбото. То попадна отново във Фал, който центрира меко, но неточно. В 23-тата минута Мечев от „Берое“ вдигна топката в пеналта, където Камбуров свали за Фал. Вратарят на гостите обаче блокира удара и последва корнер. След изпълнението му имаше известно разбъркване, но така и не се стигна до опасен шут. Минута след това крилото на домакините Лебон овладя пред наказателното поле и намери Стефанов, който стреля мощно, но над вратата. В 29-ата минута Мечев центрира от фаул. Топката бе избита, но попадна в Лебон. Французинът финтира бранител и извади атаката към границата на пеналта, където Мечев би силно, но в тялото на бранител. Малко след това Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар от около 30 метра, но топката профуча на сантиметри от горната греда. В 38-ата минута Фал комбинира с Василев и защитникът центрира остро, но Любенов се намеси предвидливо и улови. В ответната атака Бухмиди от гостите овладя в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Бакер изби в корнер.

Три минути след подновяване на играта Стефанов предостави за Мечев, който стреля от границата на пеналта, но топката мина над вратата. Все пак в 56-ата минута „Берое“ излезе напред в резултата. Кийлън Лебон проби отлично между бранителите на гостите и предостави чудесен пас за Камбуров. Императора се хвърли на шпагат между двама „железничари“ и от близка дистанция направи това, което умее най-добре – 1:0. Интересно е, че отново той откри головата сметка в efbet Лига и през миналия сезон! В 62-рата минута Даскалов центрира в наказателното поле на гостите, където Камбуров стреля с глава, но топката излезе в корнер след рикошет. Седем минути след това влезлият като резерва Кукула получи пас от дълбочина, напредна и пробва удар, който обаче бе блокиран и кълбото излезе в корнер. В 70-ата минута Василев проби през двамата бранители и центрира на втора греда, където Императора овладя и шутира, но на сантиметри встрани от гредата. В 80-ата минута Мартин Камбуров получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение в центъра на терена и „Берое“ остана с човек по-малко. Гостите се опитаха да изравнят до края на срещата, но така и не застрашиха сериозно вратата на Бакер.

В следващия, втори, кръг на efbet Лига заралийският тим гостува на другия новак – „Пирин“. Двубоят на ст. „Христо Ботев“ в Благоевград е насрочен за 2 август, понеделник, от 21 часа.