„Берое“ – отново безмилостен към „Славия“ като гост

12

В следващия кръг тимът на Херо приема „Черно море“, а двубоят е насрочен за 19 септември от 18:45 часа

Футболният „Берое“ спази традицията и спечели с 2:0 гостуването си на „Славия“ в столицата. Алиун Фал откри резултата за „зелено-белите“ в 18-ата минута, а малко след почивката Христо Попадийн си вкара ефектен автогол. Така отборът от Града на липите продължава отличното си представяне от началото на сезона. Играчите на Димитър Димитров вече са с 11 точки в своя актив, което им отрежда втора позиция, веднага зад лидера „Лудогорец“.

Херо направи две промени в състава си спрямо последния шампионатен двубой срещу врачанския „Ботев“ (6:0). Вместо Александър Василев и Илиас Хасани като титуляри започнаха Крум Стоянов и Октавио. „Берое“ пое инициативата в началните минути и първи стигна до голова опасност. Още в 3-ата минута Макоута получи на фланга и центрира в пеналта, където Фал засече топката, но ударът му мина над вратата. Две минути след това Минчев стреля от дистанция и затрудни максимално стража на „белите“ Стериакис, който изби, но Конте стигна първи до топката и шутира. Вратарят на домакините се намеси отново и изби в краката на Фал. Нападателят би от движение, но ударът му мина високо над вратата…

В 18-ата минута Минчев центрира от ъгловия удар, Ангелов игра с глава, а Мезаг успя да продължи топката. Стражът на домакините не успя да се намеси и улови, получи се сериозно разбъркване, а най-съобразителен бе Алиун Фал, който прати топката в мрежата от близка дистанция – 0:1!

Последваха по-скучни минути на игрището, в които инициативата все пак остана у старозагорци.

Втората част започна кошмарно за тима на Мартин Кушев. В 51-ата минута Стив Фуртадо проби отдясно, центрира остро, а Христо Попадийн имаше малшанса да прати топката в собствената си врата – 2:0 за шампиона на България от 1986-а!

След това „Славия“ се опита да се върне в мача. Последва удар на Радослав Кирилов, който обаче премина над целта. В 55-ата минута Попадийн можеше да се реваншира за своя автогол, когато се оказа на идеална позиция пред вратата на „зелено-белите“. Бранителят получи пас от Калоян Кръстев, но вместо в мрежата, прати топката в аут. Този пропуск на намери своя еквивалент пред вратата на Стериакис в 60-ата минута. Резервата в тима на Херо Еривалдо получи подаване отляво, но вместо да направи 3:0, крилото стреля покрай вратата. Малко след това Калоян Кръстев се размина с хубав гол, засичайки с глава топката на скорост. В 75-ата минута Макута подаде на Кукула пред голлинията на славистите и нападателят на Кабо Верде порази мрежата. Георги Кабаков обаче отмени това попадение заради сигнал за засада, която бе доста спорна. До края нови голове не паднаха и трите точки отпътуваха за Стара Загора…

В следващия кръг „Берое“ приема „Черно море“ – Варна, а двубоят е насрочен за 19 септември, събота, от 18:45 часа.