„Берое“ наказа „болярите“ с два късни гола

81

Футболният тим на „Берое“ срази „Етър“ с 2:0 при подновяването на шампионата в среща от XXI кръг на efbet Лига. Головете паднаха в самия край на мача, като най-напред Октавио откри в 88-ата минута, а Камбуров оформи крайния резултат с гол във втората минута на добавеното време. Това бе попадение Nо 229 за нападателя в елита и след още 24 ще е водещ голмайстор у нас за всички времена!

През първата част „Берое“ владееше инициативата, но съперникът също имаше своите възможности. „Виолетовите“ дори натресоха в средата на полувремето напречната греда. След почивката играта на терена не се промени много и „зелено-белите“ продължиха да атакуват, създавайки редица опасности, но головете определено закъсняваха…

Димитър Димитров беше заложил на четирима от новите попълнения – Теди Мезаг, Гаюс Макоута, Стив Фуртадо и Крум Стоянов, които показаха качества, но и липса на стиковка.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на старозагорци Петко Петков, като на крака близо четири хиляди души аплодираха беройската легенда.

Oще във 2-рата минута Фуртадо центрира опасно, а Иванов изпусна топката. Стоянов опита да порази вратата на бившите се съотборници, но шутът му бе блокиран. Заралии натиснаха съперника още в първите минути и на три пъти имаше опасни центрирания, но никой не успя да застраши сериозно вратата на „болярите“. В 21-вата минута Конте намери Камбуров в пеналта, а нападателят предостави за Макоута зад себе си. Ударът на последния обаче мина на сантиметри от целта.

Гостите стигнаха до много сериозна опасност в 26-ата минута. Лагоа центрира в пеналта, а там топката бе свалена за Дюлгеров, който веднага отправи мощен удар, но кълбото срещна напречната греда. В 32-рата минута отново Фуртадо центрира опасно, но Кацаров успя да изчисти точно пред Макоута.

Две минути след подновяване на играта халфът на „Берое“ Цветков нахлу в пеналта и предостави за Конте. Точно пред него обаче Здравко Илиев успя да засече топката, а след това Иванов с усилия спаси. В 68-ата минута Фал проби остро, навлезе в пеналта и върна за Минчев, който стреля в движение, но не намери очертанията. Веднага след това Цветков напредна и намери Стоянов на чиста позиция, но ударът на играча мина на сантиметри от гредата. В 75-ата минута Цветков центрира за Октавио, който засече с глава, но ударът му срещна гредата, а след това защитник изби в корнер. Четири минути по-късно гостите организираха бърза атака, при която Боджадж намери Ангелов, а той веднага предостави за Иван Стоянов. Туба обаче успя да блокира удара, а след това Перниш се намеси пред Милчо Ангелов. В 83-тата минута Перниш се намеси отлично след удар на Стоянов от границата на наказателното поле.

„Берое“ успя да открие резултата в 88-ата минута, когато Октавио поде поредна атака, тя премина през Камбуров и Цветков, който предостави за Желев. Последният центрира в пеналта, където Октавио завърши атаката с глава и прати топката в горния ляв ъгъл – 1:0. След подновяването на играта Цветков стреля опасно от границата, но малко над вратата. В добавеното време Минчев предостави отлично центриране в пеналта, а там Мартин Камбуров не сбърка от близка дистанция и прати топката във вратата след удар с глава – 2:0.