„Берое“ надигра „Левски“ под Аязмото, но загуби мача след две свои грешки

13

Футболният „Берое“ загуби домакинството си на „Левски“ с 1:2 в мач от ХХVIII кръг на efbet Лига – втори кръг от Първата шестица. Домакините започнаха по-добре срещата, но гостите първи успяха да открият резултата чрез Робърта, който се разписа във 22-ата минута. Мартин Камбуров изравни в 34-ата минута със страхотен гол след удар от въздуха и попадение Nо 233 в елита. „Берое“ натисна съперника след почивката, но противно на логиката получи гол в своята мрежа. Найджъл Робърта отбеляза второто си попадение в срещата и отново даде преднина за своя тим.

Още във 2-ата минута Фал изведе Стоянов в наказателното поле, а защитникът на „Берое“ центрира остро и опасно, но никой не успя да засече топката. Четири минути след това Конте намери Камбуров пред наказателното поле, а нападателят финтира бранител и шутира от границата на пеналта. Мичтович обаче бе на място и успя да улови. В 20-ата минута пак пробва силен удар от около 30 м, но топката мина на метър от гредата. В 22-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Беройци допуснаха груба грешка при изнасянето на топката. Спиерингс успя да пресече пас пред наказателното поле и намери Робърта, който с лекота прати топката в мрежата с удар от пеналта – 0:1. Две минути след това Ейолофсон от гостите засече центрирана в пеналта топка, но ударът му мина покрай вратата. В 29-ата минута Стоянов центрира в наказателното поле, където Камбуров свали кълбото за Конте. Последният веднага шутира, но сантиметри го разделиха от гола. Все пак шест минути по-късно „Берое“ успя да изравни резултата. Ибрахима Конте открадна топката на фланга и центрира остро пред синята врата. Камбуров изпълни класическо воле и с премерен шут опъна мрежата – 1:1. Две минути преди края на полувремето Камбуров центрира в пеналта, там Тоуба игра с глава, но ударът му мина на сантиметри от гредата. В добавеното време на първата част Фал засече подадена от Конте топка, но Миятович спаси.

През втората част беройци доминираха тотално и до 70-ата минута можеха да вкарат още поне 3-4 гола. Напук на случващото се на терена в 73-ата минута гостите отново излязоха напред в резултата. Последва нова грешка на „зелено -бялата“ отбрана, Робърта успя да пробие и прати топката в мрежата, останал сам срещу Перниш. Веднага след това беройци се вдигнаха на щурм. В 82-ата минута Стоянов предостави за Камбуров, който стреля от границата на наказателното поле, но топката „облиза“ гредата отвън. Цветков отправи удар от дистанция в 85-ата минута, който обаче бе неточен. Две минути преди края Октавио направи отличен пробив и топката попадна в Камбуров, но Горанов успя да блокира удара на нападателя.

Натискът на заралии продължи до последната минута, но „Берое“ загуби от „Левски“ с 1:2, а с това и шансовете си за участие на бараж за Лига Европа…