Берое“ „закова“ четвъртото място, но изтърва Лига Европа

64

Старши треньорът на „Берое“ Александър Томаш заяви след „хикса“ – 1:1ь, с резервите на „Лудогорец“, че тимът му явно няма капацитета за бронза в Първа професионална лига, който единствено би дал право на участие в бараж за втория по значение евротурнир. Специалистът бе примирен с четвъртото място на тима в крайното класиране, въпреки че все още има теоретични шансове заралии да изместят „сините“ – загуба на „Левски“ като гост на „Верея“ и победа на „зелено-белите“ над „ЦСКА-София“: „Не ни достигна спокойствие и вяра. Когато се играе с напрежение и има трудноизпълними цели, се получават такива грозни гледки. Иначе Сезонът като цяло за мен е позитивен! Налице бяха и някои тежки негативи, но предпочитам понякога да играем футбол и да загубим, отколкото да вземем „хикс“ без да сме показали игра. Най-важното е „Берое“ да се развива, но има още път да извървим. Това четвърто място е плод на труда на всички в отбора. Искахме бронза, но явно нещо ни липсва. Трябва да работим и да надградим. В последния мач искам играчите да се забавляват…“, каза Томаш.

В този дух бяха и словата на вратаря Душан Перниш, който потвърди, че тимът му вече не е достатъчно свеж. Стражът все пак сподели, че тази точка е важна за отбора и това е било най-доброто от целия мач: „Ние не успяхме да отбележим втори гол и това се оказа фатално. Имахме мотивация, но имаше някакво напрежение и не знам защо. Не мога да си го обясня. Сега сме в тежък момент и не бяхме толкова свежи колкото противника. Опитахме да победим, но понякога е много трудно. Чувствам се добре след завръщането. Реброто ми е вече много по-добре…“

От ръководството на „Берое“ пък отново изтъкнаха стореното от Мартин Камбуров и подчертаха, че младоците има още много да се учат от неговия професионализъм!

Иначе шампионите дръпнаха напред в резултата в 65-ата минута чрез Денислав Александров. Мартин Камбуров обаче вдигна отбора на щурм и веднага изравни резултата с 203-ото си попадение в елита. Нужно е да се отбележи обаче, че и „Берое“ бе налегнат от проблеми. Вместо наказаните Карлос Охене и Камен Хаджиев като титуляри започнаха Георги Динков и Серджиу Негрут. Хубавото бе, че след шестмесечна пауза заради контузия в групата на тима се завърна Драгош Фиртулеску.

Началото бе изцяло на „Берое“, като в 22-ата минута Камбуров намери отлично Райнов в пеналта, но капитанът се уплаши да стреля от движение. След това натискът на домакините се изрази безброй корнери и толкоз…

В първите 15-20 минути след подновяване на играта шампионите бяха разколебани на два пъти от стража Душан Перниш и веднъж от гредата. Все пак в 65-та минута Горалски намери Александров на границата на наказателното поле и крилото прати топката в мрежата с прецизен удар – 0:1.

Две минути след това Негрут намери Камбуров в наказателното поле и нападателят не сбърка, пращайки топката в мрежата за 1:1!

В последната минута резервата Емин Ахмед центрира от десния фланг, но Негрут пропиля чист гол. В неделя, 20 май, от 20 часа „Берое“ гостува на „ЦСКА-София“ в последен мач от Сезон 2017/18. Има хипотеза двубоят да е предпоследен, но…