Баскетболният „Берое“ U12 триумфира в престижен турнир

28

Дванадесетгодишните момчета от Баскетболната школа на старозагорския „Берое“ завоюваха първото място в приятелски турнир, който се проведе в Ботевград. Младите надежди от Града на липите успяха да спечелят финалния си двубой срещу своите връстници от варненския „Черно море Тича“ със 74:40. По този начин възпитаниците на треньорите Планимир Дафинов и Мартин Раднев грабнаха купата за първото място в оспорваната надпревара.

Преди финалния двубой „зелените“ момчета победиха последователно ЦСКА и домакините от „Балкан“. В двубоя с ботевградчани беройци спечелиха с убедителното с 77:51 и по този начин си заслужиха място на финала. В силния приятелски турнир, игран в Ботевград от 14 до 16 февруари, участие взеха още и тимовете на самоковския „Рилски спортист“ и столичния „Буба баскетбол“. Надпреварата е със статут на неофициално републиканско първенство, тъй като събира най-силните отбори в страната от тази възрастова група.

„Огромни поздравления за малките ни баскетболисти, които заслужиха този триумф с прекрасна игра в хода на турнира!“, пък бе поздравът в официалния сайт на клуба…

Освен това в ХII кръг на Елитната група, Зона „Изток“, юношите U19 записаха категоричен успех над връстниците си от „Шумен“. Беройци надделяха в спортна зала „Стара Загора“ с 83:46. Успехът бе пети за тима в дивизията, който към момента заема пета позиция, само на точка зад четвъртия – „Доростол“. В следващия кръг от Елитната група за юноши U19 заралии гостуват именно на своя пряк конкурент от Силистра. Срещата ще се състои в последния ден на месеца, 29 февруари, а началото е в 13 часа. Лидер във временното класиране е отборът на „Черно море Тича“, следван от „Тунджа“ – Ямбол. До края на надпреварата остават още три кръга, в които старозагорци, освен гостуването на „Доростол“, ще се изправят още срещу бургаския „Черноморец“ и „Тунджа“…