Баскетболистите на „Берое“ пак ще мерят сили в Delasport Balkan Basketball League/BIBL

47

През 2017-а заралии спечелиха Купата в Балканската лига след победа над „Куманово“

Мъжкият баскетболен тим на старозагорския „Берое“ ще играе в Балканската лига – Delasport Balkan Basketball League/BIBL, и през новия сезон. Така баскетболът е единственият колективен спорт, който ще презентира Града на липите на международно ниво, през Сезон 2022/23.

Иначе „зеленият“ отбор ще премери сили в регионалната надпревара за шести път. Заралии дебютираха в турнира през Сезон 2015/16, а година по-късно спечелиха и титлата. Тогава „Берое“ – Стара Загора, грабна Купата в Балканската лига по баскетбол за мъже, след като победи със 77:73 (22:9, 20:17, 11:30, 24:17) македонския „Куманово“…

„Зелените“ (тогава с бели екипи) направиха много силна първа четвъртина, а серията от 18:4 даде огромен аванс на българския тим в началото на първото полувреме. И въпреки че баскетболистите на „Куманово“ успяха да намалят изоставането си на девет точки през втората четвъртина, тя в крайна сметка завърши с тройка на Николай Николов и преднина от 16 пункта за „Берое“. Третата четвъртина беше ужасна за беройци, които през почти половината от частта не успяха да вкарат кош. В крайна сметка „Куманово“ направи забележителна серия от 18:2 и изравни резултата при 44:44, а периодът завърши с три точки аванс за домакините. „Берое“ обаче моментално обърна резултата и не изпусна аванса си до края. Най-резултатен за „Берое“ беше Брендис Рос със 17 точки и шест спечелени борби, а Аарън Джоунс добави още 16.

През миналия сезон баскетболистите на Бойко Миленков завършиха пети в своята група и не успяха да се класират за плейофите…

Официалният сайт на заралийските баскетболисти във Фейсбук им пожела успех на международния терен с поздрава: „Напред и само „Берое“, момчета!“