ПОРТАЛЪТ НА БЪЛГАРСКИТЕ ОБЩИНИ

Няма преговори за прекратяване на договорите с американски централи

"Марица изток" Руси Данев: Глупаво е ТЕЦ-овете от въглища да преминат на природен газ. Това няма нищо общо с реалността!

ВиК - Стара Загора, подари красива коледна приказка на семейство с 13 деца от Гурково

Обжалваха в Европейския съд загробващия въглищните ТЕЦ-ове Референтен документ на ЕК

Какво се случи с ДЗУ АД?

Баста на "борците" за свободното слово

Г-да министри, не си играйте с търпението на хилядите миньори и енергетици

Информацията в сайта е собственост на вестник „Старозагорски новини”. При използването й, позоваването на източника е задължително!

Спорт

Томаш: "Главната цел е изпълнена, израстването на тима продължава!"

Старши треньорът на футболния "Берое" Александър Томаш за пореден път изрази комплименти от проявения характер на отбора. След победата над "Етър" с 2:1 той сподели: "Да, доволен съм от победата. На моменти съм доволен и от играта. Направихме много хубави неща, чисто футболни. Имахме ситуации още в началото. Спомням си как Камбуров отклони елегантно към Леони, последвалата смяна на позициите, сетне трябваше само едно насочване. През втората част Цонев и Охене направиха две двойни подавания, там Охене бе задължен да даде на Камбуров и ставаше 3:1.

Register to read more...

"Зелено-белите" волейдами удариха "Славия" и вече поглеждат към Топ 3

Следващата среща на заралийки е след седмица срещу "Левски" - София, в столичната "Сиконко"

Волейдамите на старозагорския "Берое" очаквано и напълно заслужено победиха колежките си от столичния "Славия". В Общинска спортна зала "Иван Вазов" заралийки стигнаха до категоричен успех с 3:0 като в отделните части надделяха с: 25:9, 28:26 и 25:14.

В домакинския си двубой треньорът Страхил Балов през по-голямата част от него даде почивка на Веселина Григорова, Татяна Алейникова, Виолина Николова и Ваня Върбанова, макар да започна с тях в титулярния състав. Именно последната влезе във втората част на двубоя и сложи точка на геймa с рутината и опита си. Както е видно от статистиката вторият гейм бе доста оспорван.

"Берое" разби "Черно море", Педро и Камбуров - с рецитал на "Тича"

Заемащият четвърто място "Берое" поднови по отличен начин участието си в Първа професионална лига след края на зимната пауза. Старозагорци разбиха с 4:1 "Черно море" като гост, а в герой за мача се превърна Педро Еуженио, вкарал първия си хеттрик. Домакините откриха в 5-ата минута чрез Радослав Василев, но "зелено-белите" не се огънаха и с голове на Педро Еуженио с 26-ата, 38-ата и 44-ата минута обърнаха тотално. В края на двубоя Мартин Камбуров направи резултата 4:1 в полза на заралии и изпревари по голове "синята" легенда Наско Сираков. Така Голмайстор No2 за всички времена заслужи на 100% прякора си "Императора"...

Тежки мачове чакат "Верея" и "Берoе" в ХХI кръг на ППЛ

Ивайло Стоянов и Стефан Павлов ще свирят домакинството на "лъвовете" и гостуването на "зелено-белите" при подновяването на шампионата

Спряганият за един от най-добрите футболни рефери Ивайло Стоянов ще ръководи сблъсъка от ХХI кръг на Първа професионална лига (ППЛ) между отборите на заралийския "Верея" и "ЦСКА-София". Срещата е предвидена за утре, като ще играе на стадион "Трейс арена" в Града на липите от 15 часа. На Сватбаря първи помощници в кв. "Кольо Ганчев" ще са Дениз Соколов и Мирослав Иванов, а за четвърти съдия на двубоя бе избран Илиян Капарашев. Допълнителни асистент-съдии (ДАС) ще са Георги Давидов и Стефан Павлов, а съдийски наблюдател - Валери Цветков.

Ангел Стойков ще разчита на двама беройци

Селекционерът на юношеския национален отбор на България до 18 години (набор 2000 г.) Ангел Стойков повика 36 футболисти за тридневен тренировъчен лагер-сбор, който приключи вчера. Подготовката бе в Националната футболна база "Бояна" и включваше редица тренировъчни занимания, както и двустранна игра. Сред "трикольорите" попаднаха и двама футболисти на старозагорския "Берое" - защитниците Валентин Иванов и Веселин Весков.

Трима беройци ще участват на Балканиадата в Истанбул

Мирела ДемиреваРедом до Мирела с летвата ще се бори и Венелина Венева-Матеева, чиято дъщеря Неапола играе в заралийския волейболен тим

Олимпийската вицешампионка в сектора за висок скок от Рио де Жанейро и "Спортист No1 на България за 2016 г." Мирела Демирева, както и "Спортист No1 на България за 2015 г." Габриела Петрова - европейска вицешампионка в сектора за троен скок, ще защитават честта на страната ни по време на Балканиадата по лека атлетика в зала за мъже и жени. Престижната надпревара ще се проведе в Истанбул, Турция на 17 февруари, събота, а освен двете звезди, съставът на "трикольорите" също впечатлява...

"Берое" - с класика срещу "Славия" в последния си приятелски мач

Футболният отбор на "Берое" - Стара Загора, изигра силен мач и се наложи с 3:0 над "Славия" в последната си проверка преди подновяването на шампионата след седмица. Контролата се игра в Стара Загора, край Бирената фабрика, а през второто полувреме дъждът над бившия ст. "Локомотив" затрудни и двата тима. "Зелено-белите" излязоха напред в резултата в 31-ата минута чрез Милен Желев, а пет минути след това се разписа и Мартин Райнов. През второто полувреме столичани профукаха дузпа чрез Галин Иванов, а Педро Еуженио реализира такава в 81-ата минута за класическото 3:0.